AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 Nástěnka

Připravovaná výzva na postdoktorandské pobyty na Weizmannově institutu v Izraeli

(Click here for a larger image view)

Akademie věd České republiky ve spolupráci s Weizmannovým institutem (WIS) v Izraeli připravuje výzvu na podporu 3-letých postdoktorských stáží pro výzkumné pracovníky z AV ČR. WIS je jedna z nejuznávanějších světových institucí v oblastech výzkumu živé přírody, fyziky, chemie, informatiky a matematiky. Výzva bude vyhlášena v průběhu jara 2017.

Více inforamcí lze naleznout na webových stránkách Feinberg Graduate School .

Zájemcům se doporučuje již nyní kontaktovat přímo jednolivé výzkumné skupiny a probrat s nimi možnosti postdoktorského pobytu, zájem WIS skupiny přijmout postdoktoranda z AV ČR a potenciální výzkumný plán. Více o výzkumných skupinách a odděleních zde.

Po vyhlášení výzvy se budou muset všichni zájemci zaregistrovat jako kandidáti na postdoktorské studium na WIS a podat přihlášku přes Feinberg Graduate School CALL System. Po zveřejnění výzvy budou všechny důležité informace k nalezení na této adrese.

Úspěšným uchazečům bude poskytnuto 3-leté stipendium, zahrnující náklady na pojištění, cestovní výdaje, výdaje na přestěhování apod. Více zde, zde a zde.

 

GAČR vyhlásil Veřejné soutěže pro projekty s počátkem řešení v roce 2018

(Click here for a larger image view)

Dne 21. 2. GAČR vyhlásil veřejné soutěže pro standardní projekty, mezinárodní projekty a juniorské projekty. Soutěžní lhůta začíná 22. 2. 2017 a končí 6. 4. 2017. Počátek řešení projektů je v lednu 2018. Více zde nebo na stránkách GAČR . Dále GAČR nabízí pro žadatele o granty i navrhovatele projektů možnost účasti na semináři pro uchazeče (v Praze dne 2. 3. 2017od 14:30, Vencovského aula VŠE). Více informací a registrace zde.

Do knihovny ÚTAM přibyla nová publikace

(Click here for a larger image view)

Do knihovny ÚTAM přibyla nová publikace s názvem "Ceramic Petrography: The Interpretation of Archaeological Pottery & Related Artefacts in Thin Section", jejímž autorem je Patrick Sean Quinn.

Vydání: ilustrované vydání ISBN: 1905739591, 9781905739592
Vydavatel: Archaeopress, 2013 Počet stran: 25

Anotace: Thin section ceramic petrography is a versatile interdisciplinary analytical tool for the characterization and interpretation of archaeological pottery and related artefacts, including ceramic building materials, refractories and plaster. Using over 200 colour photomicrographs of thin sections from a diverse range of artefacts, archaeological periods and geographic regions, this book illustrates the spectrum of compositional and microstructural phenomena that occur within ancient ceramics under the micro-scope and provides comprehensive guidelines for their study within archaeology. The book is structured according to the main steps involved in the analysis and interpretation of archaeological ceramic thin sections, including classification, characterization, the determination of provenance and the reconstruction of manufacturing technology. It can be used as a reference manual for microscope research as well as a course book for specialist training on thin section petrography and archaeological ceramic analysis. [See also Interpreting Silent Artefacts: Petrographic Approaches to Archaeological Ceramics (2010) edited by Patrick Sean Quinn.

Grantové soutěže jaro 2017

(Click here for a larger image view)

Zde najdete přehled aktuálních grantových výzev na jaro 2017.