AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 Výbuchové a střelecké testy kritické infrastruktury

Ve čtvrtek 12. září 2019 se v areálu Poličských strojíren konala prezentace a ukázka Výbuchové a střelecké testy prvků kritické infrastruktury, na které byly prezentovány také výsledky projektu Centrum pokročilých materiálů a technologií pro ochranu a zvýšení bezpečnosti, jehož řešení se účastní i vědci z ÚTAM AV ČR.
Cílem akce bylo představit účastníkům aktuální výsledky řešení projektů Výzkumu a vývoje Ministerstva vnitra, Ministerstva obrany a Technologické agentury České republiky v oblasti ochrany kritické infrastruktury (KI) týmem pořádajících organizací. Workshop byl určen pro pracovníky institucí veřejné správy a organizací odpovědných za plnění úkolů v oblasti bezpečnosti, ochrany obyvatelstva a kritické infrastruktury.

Přítomné hosty přivítal ředitel Poličských strojírenIng. Petr Němec, MBA a v průběhu dne k hostům promluvili prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc., FEng., předseda Technologické agentury ČR, zástupce ředitele Odboru bezpečnostní politiky Mgr. Radek Šubrt za Ministerstvo vnitra a dále Ing. Vladimír Halenka za STV GROUP a.s. a Ing. Pavel Čuda, Ph.D. za Vojenský výzkumný ústav, s. p.
Praktické ukázky probíhaly ve výbuchové jámě (test odolnosti zdí proti výbuchu; test staviv výbuchem se střepinovým účinkem; test odolnosti odpadkového koše proti výbuchu) a na střelnici (ochrana objektů proti útoku RPG; balistické testování zdi). Po testech následovala prezentace vyvinutých prvků pro ochranu KI: protivýbuchové odpadkové koše; ochranné stěny proti výbuchu, projektilům a střepinám; modulární úkryty pro ochranu osob a protidopravní zátarasy.
Akce se konala pod záštitou Mgr. Lubomíra Metnara Ministra obrany ČR; Jana Hamáčka Ministra vnitra ČR a prof. Ing. Petra Konvalinky, CSc., FEng., předsedy Technologické agentury ČR.

Pozvánka s programem ke stažení zde.

20190912_104053.jpg

20190912_104526.jpg

20190912_135235.jpg

16. 9. 2019