AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 Delegace ÚTAM na návštěvě univerzity v Yangzhou

7.-13. září 2019 měla desetičlenná delegace z ÚTAM AV ČR možnost navštívit Yangzhou University (YZU), v čínské provincii Jiangsu. V rámci návštěvy univerzity se zástupci ÚTAM setkali s akademickými pracovníky Fakulty stavební a přednášeli na konferenci International Conference on Advanced Technology in Civil Engineering. Při příležitosti zahájení této dvoudenní konference bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi YZU a ÚTAM AV ČR. V rámci spolupráce by mělo docházet k výměně studentů a přednášejících a ke společné práci na projektech.

Šestičlenná delegace ÚTAM přiletěla do Pekingu v sobotu ráno 7. září a připojila se ke svým čtyřem kolegům, kteří se o týden dříve zúčastnili The 15th International Conference on Wind Engineering (ICWE15). Během víkendu si pracovníci ÚTAM prohlédli historické centrum Pekingu, včetně Zakázaného města a absolvovali výlet na Velkou čínskou zeď – konkrétně na úsek Mutianyu, který je udržovaný a přitom není tak turisticky exponovaný jako jiné úseky. Všichni pracovníci si nenechali ujít možnost udělat si po zdi krátkou túru – od věže 14 po věž 20 a neodradilo je ani prudké polední slunce ani to, že poslední úsek lezli prakticky „po čtyřech“.

 

IMGP4052.JPG IMGP4081.JPG

IMGP4084.JPG IMGP4278.JPG IMGP4311.JPG
 

V pondělí brzy ráno naše delegace vyrazila na Jižní nádraží, odkud měli naplánovanou cestu vlakem do Yangzhou a po té, co se jim podařilo projít všemi kontrolami, usedli do pohodlného rychlovlaku, kde se někteří jali pracovat a někteří učit čínsky pod veselým vedením našeho čínského doprovodu z Yangzhou University. Cesta z Pekingu do 1000 km vzdáleného Yangzhou (resp. do blízkého Nanjingu na řece Yangtze) trvá přibližně 4,5 hodiny, a tak byl před uvítací večeří ještě čas na krátký odpočinek.

 

IMG_20190909_075142.jpg IMGP4456.JPG
 

V úterý a ve středu se konala již zmíněná konference v areálu univerzity. Při té příležitosti si naše delegace prohlédla areál fakulty zasazený do parku zbudovaného v čínském stylu. Poslední den před návratem do Pekingu si prohlédli historické Yangzhou. Ve čtvrtek už je pak čekal pouze návrat rychlovlakem do Pekingu a odlet domů.

 

IMGP4543.JPG IMGP4555.JPG

IMGP4677.JPG IMGP4732.JPG
 

Tímto děkujeme studentům a pracovníkům YZU za vřelé přivítání a pohostinnost a zejména pak kolegovi Wei Zhangovi a Dr. Tangovi za skvělou organizaci.


IMGP4568.JPG
 

Text: Barbora Přechová, Foto: Jakub Novotný

18. 9. 2019