AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 



Publikace Hotel InterContinental Praha

Na konci roku 2019 vyšla nová publikace, na které se podíleli také kolegové z ÚTAM AV ČR - Hana Hasníková, Kateřina Kulawiecová a Jiří Kunecký. Monografie Hotel Intercontinental v Praze: historie - urbanismus - architektura byla zpracována kolektivem autorů jako již třetí publikace v rámci projektu NAKI II Analýza a prezentace hodnot moderní architektury 60. a 70. let 20. století jako součásti národní a kulturní identity ČR. Publikace je nyní k dispozici také v on-line verzi ke stažení.

Monografie pojednává o velmi smělé stavbě slavného hotelu Intercontinental v Praze postaveného mezi léty 1968-1975, na kterém se podílelo několik architektonických kolektivů a na tu dobu neobvykle velký počet umělců. Pod vedením architekta Karla Fiska tak vzniklo velmi originální dílo. Monografie se zabývá touto výjimečnou stavbou do hloubky a v kontextu - ať již historie nebo urbanismu místa. Díky mezioborové spolupráci v rámci projektu nejde pouze o umělecko-historický text. Monografie pojednává také o konstrukci, použitém materiálu (betonu) a vytváření digitálního modelu stavby a jejích prvků (v interiéru i exteriéru).

 

Kompletní publikace ke stažení.

 

Hotel Intercontinental v Praze: historie - urbanismus - architektura

Editor: Kateřina Houšková

Autorský kolektiv: Kateřina Houšková, Patrik Bayer, Petr Cikrle, Hana Hasníková, Matyáš Kracík, Kateřina Kulawiecová, Jiří Kunecký, Martin Lapšanský, Lenka Popelová, Pavla Rovnaníková, Pavla Savická, Radomíra Sedláková, Anna Schránilová, Vladimír Šlapeta

Praha: Národní památkový ústav, 2019

ISBN 978-80-7480-129-7 

kniha-hotelICPraha_titul.jpeg kniha-hotelICPraha_BIMmodel1.jpeg kniha-hotelICPraha_BIMmodel.jpeg

Ukázky z monografie.

 

Zpráva na webu archiweb.cz (ČTK).

23. 1. 2020