AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 Aktuality

Newsletter RUINS

2.3.2018

Vyšel druhý Newsletter k projektu Interreg Central Europe s názvem RUINS (Sustainable re-use, preservation and modern management of historical ruins in Central Europe - elaboration of integrated model and guidelines based on the synthesis of the best European experiences), jehož partnerem je také ÚTAM AV ČR.

Stáhnout Newsletter fileformat-pdf.gif

Více o projektu RUINS na webu ÚTAM

Oficiální stránky projektu RUINS

RUINS na Facebooku facebook logo

více zde

Jiří Náprstek zvolen předsedou ČSM

26.2.2018

Ing. Jiří Náprstek, DrSc. (ÚTAM AVČR) předsedou České společnosti pro mechaniku
Na základě výsledků tajných voleb byl v lednu 2018 ustaven nový Hlavní výbor České společnosti pro mechaniku (ČSM), který zvolil na svém zasedání dne 7. února 2018 nové funkcionáře ČSM. V souladu s výsledkem tajné volby z řad členů Hlavního výboru se stal novým předsedou ČSM na období příštích čtyř let Ing. Jiří Náprstek, DrSc. z Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AVČR.

více zde

3rd SEMINAR NEW THEORETICAL KNOWLEDGE IN GEOTECHNICS AND MECHANICS

19.2.2018

Dne 20. března 2018 se v Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR uskuteční 3. seminář s názvem Nové poznatky v geotechnice a mechanice. Účast přislíbili prof. Jovan Papic, prof. Jaroslav Kruis, prof. Stevcho Mitovski a další.

více zde

Návštěva předsedkyně Zažímalové

8.2.2018

V pondělí 8.2. zahájila předsedkyně AV ČR prof. Eva Zažímalová návštěvy pracovišť v našem ústavu. Zavítala k nám již po několikáté, tentokrát spolu s místopředsedou prof. Janem Řídkým a s členy Akademické rady Lenkou Vostrou a Pavlem Krejčím.

 

více zde

IX. seminář odborné skupiny ČSM

27.11.2017

Celodenní seminář odborné skupiny Mechanika kompozitních materiálů a konstrukcí České společnosti pro mechaniku na téma Vliv prostředí na vlastnosti kompozitních materiálů a konstrukcí proběhl dne 22. listopadu 2017 v Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR s podporou firmy Latecoere Czech Republic s.r.o. a uvedeného ústavu AV ČR.

Na programu semináře bylo celkem pět přednášek. Z objektivních důvodů bylo třeba v poslední chvíli jednu z původně ohlášených přednášek nahradit jinou – s tematicky blízkým obsahem o vlivu impaktového zatížení na letecké konstrukce.

Program semináře

více zde

Newsletter 2/2017

13.11.2017

V listopadu 2017 vyšlo již druhé číslo Newsletteru CET. V pdf verzi si ho můžete přečíst a stáhnout zde.

 

Také je nově možné přihlásit se k automatickému odebírání našeho Newsletteru.

více zde

TVT na UTAM

9.11.2017

V Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR v Praze a Centru excelence Telč proběhl ve středu 8. 11. 2017 Týden vědy a techniky. V CETu se zájemci mohli zúčastnit exkurze a popularizační přednášku pro veřejnost s názvem "Moderní technologie a kulturní dědictví" a v Praze pak několika tématických přednášek z různých oblastí činnosti ÚTAM a CET.

více zde

Cena - Martin Šperl

7.11.2017

Ing. Ľubomír Gajdoš, CSc. a Ing. Martin Šperl, Ph.D. byli oceněni na Podzimní plynárenské konferenci za významnou dlouholetou práci pro časopis Plyn a zároveň jim redakční rada udělila Cenu za nejlepší původní článek za rok 2016.

více zde

CAMPT

30.10.2017

Jak na vás působí betonové zátarasy v historických centrech a u turisticky frekventovaných míst? Jaký je poměr mezi tím, že hyzdí místo, ale zároveň ho ochraňují? Jak by takové zátarasy měly vypadat, aby nehyzdily historický prostor nebo památku? Na toto téma debatoval 12.10.2017 koordinátor Centra CAMPT, kterého je ÚTAM členem, Ing. Radek Holešinský v pořadu Radiofórum Českého Rozhlasu plus.

Rozhovor si můžete poslechnout zde.

 

více zde

Worskhop_Valek

19.10.2017

Historické stavební technologie a jejich uplatnění v současnosti - tak se jmenuje workshop pořádaný v rámci projektu NAKI 12, který se uskuteční v úterý 24. 10. 2017 v Telči v Univerzitním centru Masarykovy univerzity, Náměstí Zachariáše z Hradce 2. Na workshopu promluví odborníci z ÚTAM i restaurátoři, kteří budou mluvit jak o výzkumu v oblasti tradičních stavebních technologií, tak o zkušenostech z restaurátorské praxe.

více zde