AVCR_zakladni_znacka_CZ_black.jpg facebook.png twitter.png linkedIn.png
     

 Aktuality

Volná pracovní pozice - Účetní

22.6.2022

Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č.283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení k obsazení pracovního místa: Účetní

 

více zde

Do práce na kole po osmé!

15.6.2022

Již po osmé se sportovně založení kolegové z Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR zapojili do celorepublikové iniciativy Do práce na kole. 10 našich kolegyň a kolegů rozdělených do 3 týmů ujelo celkem 2085,45 km a ušetřilo tak 269,02 kg CO2.

více zde

Pamětní medaile ÚGN pro ÚTAM

15.6.2022

Dne 8. června 2022, při příležitosti 40. výročí založení Ústavu geoniky AV ČR, v. v. i. (ÚGN) převzal ředitel ÚTAM AV ČR, prof. Stanislav Pospíšil, z rukou ředitele ÚGN, Ing. Josefa Foldyny, CSc., pamětní medaili prof. Lubomíra Šišky. Medaile nesoucí jméno československého báňského inženýra a vysokoškolského pedagoga je oceněním dlouholeté spolupráce mezi ústavy za výzkum v oblasti výpočetní rentgenové tomografie v geovědách.

více zde

A-Fest je zpět!

8.6.2022

Akademický multižánrový hudební festival A-Fest je po několikaleté pauze, způsobené nejen covidem, zpět! Uskuteční se v sobotu 18. června 2022 v prostorách Archeologického ústavu AV ČR Praha. Těšit se můžete mimo jiné také na kapelu Bluemeks z ÚTAM AV ČR!

více zde

Veletrh vědy 2022

8.6.2022

Po covidem vynucené pauze se po třech letech opět konal Veletrh vědy, největší akce svého druhu v ČR. Akci tradičně organizuje Středisko společných činností Akademie věd České republiky. Na akci mívají kromě ústavů AV ČR svůj stánek také české vysoké školy a firmy spolupracující s výzkumnou sférou nebo třeba Slovenská Akademie věd či nakladatelství Academia.

více zde

Návštěva odborníka na seismické inženýrství, prof. Hajjara

31.5.2022

Dne 27. května 2022 navštívila pracoviště ÚTAM AV ČR v Praze vzácná návštěva - profesor Jerome F. Hajjar z Northeastern University v Bostonu, USA. Profesor Hajjar je významným odborníkem z oblasti seismického inženýrství a stability stavebních konstrukcí. V Praze se účastnil konference IABSE a přijal pozvání k návštěvě od ředitele ÚTAM AV ČR, prof. Stanislava Pospíšila. Během krátké návštěvy vyslechl prof. Hajjar krátkou přednášku o činnosti našeho ústavu a se zaujetím navštívil Centrální laboratoř ÚTAM a laboratoře Oddělení biomechaniky.

více zde

Návštěva ze švédské univerzity v Lulea

31.5.2022

Dne 24. května 2022 jsme na ÚTAM v Praze a v Telči přivítali návštěvu akademických pracovníků ze švédské technické univerzity v Lulea. Jedná se o největší švédskou vysokou školu s téměř 20 tisíci studenty. Vícečlenná delegace vedená prof. G. Sasem byla z Ústavu stavebního a enviromentálního inženýrství a zabývá se monitoringem konstrukcí a výpočetními metodami z oblasti stavebních materiálů. Delegace si se zájmem prohlédla laboratoře v Praze i v Telči.

více zde

IPERION HS webinar: FAIR data: the challenges of interoperability

30.5.2022

IPERION HS and E-RIHS are organizing a series of webinars, a key source of state-of-the-art information on heritage science research, facilities, policy and impact. It contributes to developing a vibrant heritage science community and is intended for anyone involved in interdisciplinary heritage research. The theme of the 6/2022 webinar is “FAIR data: the challenges of interoperability”.

více zde

Nejlepší poster METAL 2022 je z ÚTAM AV ČR

25.5.2022

Ing. Dušan Majtás z Oddělení materiálového výzkumu na ÚTAM AV ČR získal 1. cenu v Soutěži o nejlepší poster na 31. ročníku mezinárodní konference METAL 2022 (31st Conference on Metallurgy and Materials), který se uskutečnil 18. - 19. května 2022 v Brně.

více zde

Engineering Mechanics 2022

18.5.2022

Po dvouleté přestávce se 9. až 12. května 2022 uskutečnila mezinárodní konference Engineering Mechanics 2022, hlavní událost v oboru v České republice. Letošním organizátorem konference byl Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR. Cílem konference je získat přehled současného stavu rozvoje mechaniky tuhých a deformovatelných těles, mechaniky tekutin a termodynamiky, zejména ve vztahu k projektům řešeným v České republice a na kooperujících universitách po celém světě.

více zde